A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Заліщицька центральна міська лікарня" Заліщицької міської ради

Хірургічне відділення

Хірургічне відділення – було одним з перших відділень  на базі районної лікарні, яке було відкрите у 1945 р. В той час у відділенні могло лікуватися  15 хворих, сама лікарня була розгорнута на 75 ліжок. Тоді тут працював лікар-хірург Юнда, котрий пізніше став доктором медичних наук.Фото без опису

Фото без описуХірургічну службу в різні періоди очолювали досвідчені лікарі – хірурги: Кутасевич Я.В., котрий працював завідуючим відділом з  1965р. по 1984р., Осадчук Р.В. – заслужений лікар України ( 1984-1998).

З 1966 по 1999 лікарем – хірургом у відділенні працювала Лозінська Марія Михайлівна, єдина на той час жінка – хірург; надавала планову та невідкладну хірургічну допомогу, займалася трансфузіологією; вела активну громадську позицію, була ініціатором руху кредиторських спілок.Фото без опису

З 1998р. по даний час хірургічну службу очолює лікар вищої категорії, професіонал своєї справи, хірург  Ігор Михайлович Решетило.

Саме він став засновником в районі малоінвазивної хірургії, завдяки йому  у нашій лікарні вперше було впроваджено лапароскопічні втручання.

Сьогодні хірургічна допомога населенню району надається у хірургічному відділі м.Заліщики. У районі розгорнуто 30 ліжок з цілодобовим постом.

Фото без описуПрацюють 10 хірургів, з них вищу категорію мають Решетило І.М., Глібов П.О., Симотюк А.М., Белак В.І., Українець В.І., Дорош С.Б., першу категорію - Хомишин І.Т., Прокопів В.П., другу - Драчук В.М. та Вараниця З.М. без категорії.

Турбуються про хворих та старанно виконують призначення лікарів старша медична сестра відділу Линишин І.А.;

- палатні медичні сестри: Мацьків Г.В., Хащинська О.Г., Гев’юк І.О., Козьмук О.Б., Костинюк Л.С.;

- молодші медичні сестри: Байталюк О.Б., Чемерис О.О., Королюк М.Я., Продан Т.О., сестра господиня Бутковська Л.М.,Фото без опису

- маніпуляційна сестра медична Лимар Г.В.;

- операційні медичні сестри: Федик О.А., Ємчук Г.Д., Ягнич О.М., Козак О.Г., Боровська О.І.;

- операційні молодші медичні сестри: Медведчук О.М., Стояк Р.І., Костинюк Г.Є. , Клічук Л.І.

З року в рік зростає майстерність хірургів.

В Заліщицькій  лікарні з 1985 до 1989 працював лікарем-хірургом Синоверський Л.В. - кандидат медичних наук, заслужений лікар України (2004р.), магістр державного управління, в минулому головний лікар Заліщицької ЦКРЛ.

Фото без описуХірургічне відділення центральної районної лікарні розташоване на другому поверсі  основного корпусу лікарні і складається з 12 палат. Відділення розділене на чисте та гнійне. Як в чистій половині відділення, так і в гнійній відкрито палати інтенсивної терапії . Функціонує три операційні:  дві планові на 3 столи, ургентна на 1 стіл, оснащенні необхідною апаратурою та  інструментарієм.

Забезпеченість хірургічними ліжками становить 7,6 на 10 тис. населення. Для надання невідкладної та ургентної допомоги забезпечено хірургічний відділ цілодобовим чергуванням хірургів.

У відділі працюють лікарі з високим професійним рівнем, які беруть на себе відповідальність за хворих, виконують складні оперативні втручання. Хірурги постійно підвищують свій професійний рівень, проводять експрес-інформації на лікарських п’ятихвилинках. У липні 2001 р. відбулася наукова конференція на базі ЗЦКРЛ  на тему: “Защемленні грижі” з використанням відео матеріалів, таблиць і слайдів. Також, науково-практична конференція лікарів-хірургів Тернопільської області «Актуальні питання хірургії» 2015 р.

Фото без описуВ 1976 р. лікарем Глібовим П.О. вперше у районі зроблена пластика задньої стінки при грижах. Сьогодні наші хірурги найчастіше  використовують  пластики задньої стінки по Кукуджанову, Бассіні, Постемському. З 1985 р. проводиться  селективна проксимальна ваготомія при операціях на шлунку. З 1998 р. у лікарні проводяться холецистектомії  з “mini” доступу. У таких  хворих  після операції працездатність відновлюється на другу добу, перистальтика кишечника відновлюється до доби.

Фото без описуНа сьогоднішній день холецистетомія проводиться лапароскопічно. У відділі є дві лапароскопічні стійки.

З 1999 р. хірурги проводять пластику грижових воріт власною шкірою, до того - пластика грижових воріт проводилася поліпропіленовою сіткою. З 2003 р. проводяться операції – реваскуляризаційна, декомпресійна остеоперфорація великогомілкової кістки при критичній ішемії стоп і початковій гангрені пальців, після чого вже на другу добу проходить біль у кінцівці і зменшується набряк стопи. З 2004р. впровадили у практику апендектомію без погруження кукси кисетним і Z-подібними швами. При лікуванні розповсюдженого перитоніту в токсичній фазі хірурги використовують метод А.В Шотта.

Фото без описуУсі оперативні втручання дітям виконуються з “mini” доступу і з використанням атравматичного шовного матеріалу (Vicril, Dexon, Maxon, PDS - № 3,4,5).

Післяопераційні рани зашиваються внутрішньошкірно , що дозволяє ранню виписку хворих на 2-3 добу після операції. Виконуються герніотомії з пластикою по Дюамелю 1, та Дюамелю 2. Варікоцелле за методом Іванисевича.

Використання оперативних втручань з “mini” доступу зменшує розвиток злукової хвороби, а також інші ускладнення у післяопераційному періоді, а також здешевлює операцію.

 Переваги “mini” доступу:

  • великий косметичний ефект,
  • мінімальна операційна травма,
  • зменшується кількість днів перебування хворого на ліжку,
  • зменшується реабілітаційний період.

Хірурги нашого відділення використовують сучасні підходи до оздоровлення пацієнтів із хірургічними захворюваннями. Головне - малоінвазивність втручання, тобто виконання операцій із малих розрізів - доступів, що дає змогу менше часу перебувати на лікарняному ліжку, швидше видужувати. По-друге – нові нестандартні підходи до вирішення тих чи інших оперативних втручань.

Важливе значення для успішної роботи хірургів району має постійне підвищення їх фахового рівня не тільки в Україні (Тернопіль, Львів, Чернівці, Одеса, Київ, Запоріжжя), але за їх межами – Німеччині, Польщі, Росії. Так, стажування в  Польщі (Варшава, Вроцлав, Єлєна Гура, Познань) - хірург Белак В.І., отоларинголог- Белак С.В., до Німеччини (Берлін, Гйорліц) - Дрозд О.В.

Фото без описуБагато новизни у хірургічну школу вніс хірург вищої категорії, член асоціації флебологів Польщі та Росії – Дрозд О.В. Випускник Московського медуніверситету, клінічну ординатуру пройшов на кафедрі відомого хірурга Росії академіка В.Савельєва. Під керівництвом член-кориспондента АМН України Л.Я.Ковальчука захистив у 30 років кандидатську по профілю судинної хірургії, і під його ж керівництвом працював над докторською дисертацією на тему: ”Синдром венозного переповнення малого тазу ”. Завдяки йому, що відібрав у практику кращу школу з цього профілю в Німеччині, Польщі, Росії у Заліщиках впроваджено європейські стандарти лікування венозної патології, а ургентні операції на судинах проводяться самостійно, без виклику обласних спеціалістів (тромбектомії з периферичних артерій, відновлення прохідності артерій при травмах та ін.). Має 4 винаходи, 1 рацпропозиція і понад 40 наукових статей у різних фахових виданнях України та за кордоном. В даний час доктор медичних наук (2009 р. м.Варшава), працює в одному з медичних центрів у Варшаві і провадить власну лікарську практику.

З 2016 р. впроваджена ендоваскулярна лазерна коагуляція вен на нижніх кінцівках і лазерна абляція гемороїдальних вузлів лазерним універсальним коагулятором «Ліка-хірург». Вона дозволяє успішно позбутися від хвороби не виключаючи з життя і роботи хворого.  Після таких маніпуляцій людина вже за кілька годин може покинути лікарню.

Для швидшого обстеження пацієнтів, постійного контролю за станом хворих  до- та  після операції  у відділенні наявний УЗД апарат.

Фото без описуВ Заліщиках гармонійно, з користю для справи, поєднана хірургічна школа багатьох мед закладів. Московського медуніверситу (Дрозд О.В.), Дніпропетровського медінституту       (Решетило І.М.), Тернопільської медакадемії (Глібов П.О., Белак В.І. та ін.), Буковинської медакадемії (Українець В.І., Симотюк А.М., Хомишин І.Т.), Івано-Франківського медінституту (Синоверський Л.В.).

Все це разом обнадіює і хірургів, і пацієнтів на подоланні недуг, з якими ще донедавна не могли дати ради не тільки в районних лікарнях, але й в обласних чи республіканських.

За результатами діяльності закладів охорони здоров’я області медицина району посідає високі рейтингові  місця і має вищу кваліфікаційну категорію МОЗ України.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора