A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Заліщицька центральна міська лікарня" Заліщицької міської ради

Стоматологічна служба

Стоматологічний кабінет, у Заліщицькій лікарні заснований в 1947 році і першим лікарем працював тут Новак М.М., а зубним техніком - Ободяк С.Й.

У 1962 році до роботи приступила Волошин О.П. Вона працювала на цій посаді понад 40 років.

У 1965 році в Заліщицьку лікарню направили лікарем-стоматологом Мартовлос І.М., а через деякий час - Сулим Т.Т., яка очолила  стоматологічну службу. В 1972 р. стомат. відділення переведено в нове приміщення, в якому надавали стоматологічну допомогу лікарі Сулим Т.Т., Стрішенець О.К., зубний лікар Волошин О. П., зубний технік Ободяк С.С., Грабар М. Ф., Ободяк С.Й. (1949-1984, з 14 років навчався у відомого дантиста Джамана, працював з лікарем-стоматологом Новаком М.М.).

З 1982 р., стоматологічне відділення розширилося, до колективу доєднались лікарі-стоматологи Дем’янів.Т.К. та Дем’янів Т.І. У 1984 р., очолила службу Стрішенець О.К.

У 1985 р. відділення поповнилося новими кадрами: Махлинець М.Я., Махлинець П.П., Фецик Я.М.

У 1988р. були направлені сюди лікарі Заплацінський Є.Я. та Кучма І.В. Зуботехнічна лабораторія доповнилась новими  зубними техніками: Якимівським В.Г., Якимівською Н.Р., Беркій І., Черничуком В.Т., Рогатинським П.І., Сенів В., Тимчук В., Тартачник О.І. У 1989р. на посаду золотоприймальника прийнято Ярусевич Н.Я. У 1991 р. на посаду лікаря-стоматолога була зарахована Шостак О.М., у 1999 р. - Кутасевич І.Я. Їм допомагали медичні сестри: Дудар Г.І., Княжатко Ф. В., Адамська Д.С., Ландяк Г.Б., Мотрук М.І.

З розвалом СРСР відбулись зміни. Стоматологічне відділення у 1998 р. було переведено у відремонтоване приміщення нижнього парку. У січні 2005 року завідуючою стоматологічного відділенням стала Шостак О.М., а в лютому 2008 року відділення очолив Махлинець Петро Петрович, який займає цю посаду понині.

У 2012 році стоматологічне відділення було переведено в поліклініку Заліщицької лікарні.

Відділення знаходиться на третьому поверсі та займає 7 кабінетів, з них 4 - лікувальні ,1 - хірургічної  стоматології та 2 кабінети зуботехнічної лабораторії. Тут надається терапевтична, ортопедична та ортодонтична допомога. У кабінеті хірургічної стоматології проводиться видалення зубів та амбулаторні операції на щелепно-лицевій ділянці. У кабінетах зуботехнічної лабораторії проводиться виготовлення одиночних коронок, мостовидних протезів, повних та часткових знімних протезів.

Нині у відділенні працює 10 лікарів: Махлинець П.П., Малинець М.Я., Шостак О.М., Півторак Я.М., Стрішенець О.К., Панівська В.М., які мають вищу кваліфікаційну категорію та Шмілко О.Б., Давидчак О.З., Давидчак Н.М., Зубик Р.В.

У зуботехнічній лабораторії працюють: Ободяк С.С., Удод І.С., Розновська О.А., Романко Н.Р., Костинюк І.П. Лікарям і зубним технікам в їх роботі допомагають: мед.реєстратор ортопедичної стоматології Ярусевич Н.Я., медичні сестри: Золота Г. М., Ландяк Г.Б., Костинюк О.І., Тригуб Х.І., Шляпінська Т.В.

У стоматологічному відділенні Заліщицької лікарні висококваліфікованим персоналом надається стоматологічна допомога з використанням сучасного обладнання: стоматологічні турбінні установки ультразвукові скалери, фотополімерні лампи. Використовуються сучасні лікувальні та пломбувальні матеріали. Лікарі володіють методом безболісного лікування зубів.

Існує зв'язок стоматологічного відділення з обласним стоматологом, обласним організаційно- методичним кабінетом, щелепно-лицевим відділенням ТОКУЛ та медичними навчальними закладами Буковинського медичного університету, Івано–Франківського національного медичного університету, Тернопільського державного медичного університету ім.І.Горбачевського, Львівського національного медичного університету ім.Д.Галицького. Лікарі-інтерни проходять заочний цикл інтернатури на базі Заліщицької ЦРЛ.

Наукові розробки проходять впровадження на практиці.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора